Історія нашого дитячого садка


Дошкільний навчальний заклад №10 «Оленка» комбінованого типу, комунальної власності, заснований у 1977 році.

Розташований він в затишному куточку нашого міста за адресою: м. Марганець, вул. Осипенко 13-А , приваблює всіх своєю чарівністю, величними ялинами та стрункими берізками.
До 1999 року дошкільний заклад знаходився у відомстві Марганецького гірничо-збагачувального комбінату. Проектна потужність закладу – 12 вікових груп без стаціонарних спалень.
/Files/images/photo36.jpg
Відкривала дошкільний заклад завідуюча Тамарина Людмила Дмитрівна.
В наступному керівниками працювали: з 1980 року - Дроздецька Антоніна Михайлівна , з 1985 року - Танчик Наталля Віталіївна.

З 1988 року ДНЗ очолює завідуюча Зозуля Н.Г., яка розпочала реконструкцію закладу (1990-1995 р.р.). Створено стаціонарні спальні, скорочено 5 вікових груп, внаслідок чого проектна потужність дошкільного закладу становить 7 вікових груп.
За цей період в дошкільному навчальному закладі успішно проведено два обласних семінари та два семінари для керівників ДНЗ, шкіл міста, на які запрошувалися представники громадськості, викладачі нікопольського педагогічного училища.

/Files/images/photo32.jpg

З 2001 по 2006 роки дошкільний навчальний заклад працював в умовах місцевого експерименту по спеціалізації навчальної діяльності, як заклад раннього розвитку інтелектуальних та творчих здібностей дитини, логічним завершенням якого було: - створення програм з логіко-математичного, мовленнєвого, фізичного розвитку дошкільників; - створення передових педагогічних досвідів роботи, які першими потрапили в «Скарбничку Дніпропетровщини»; - «Оптимізація освітньо-виховного процесу на основі введення нових педагогічних технологій та спеціалізації навчальної діяльності» завідуючої ДНЗ Зозулі Н.Г.; -«Методи і прийоми по зацікавленню дітей читанням на заняттях з грамоти з використанням кубиків М.Зайцева» спеціаліста з грамоти Винокурової І.О.; - «Народна колиска здоров’я» спеціаліста з фізичного виховання Букової О.П. - «Логіко-математичний розвиток дошкільників» спеціаліста з математики Ревенок О.В. , а також досвід на тему "Формування діалогомонологічної компетенції та мовленнєвої творчості дошкільників" вихователя - методиста Лазаренко А.А.

З 2006 року дошкільний навчальний заклад працює за проектом «Використання продуктивних педагогічних технологій навчання та виховання з метою розвитку інноваційного потенціалу особистості». З цього ж року в штатний розпис ДНЗ введено спеціалістів: психолога, дефектолога, інструктора з фізичного виховання. Створено інформаційно-розвиваючий, психолого-діагностичний, фізкультурно-хореографічний, музично-театральний центри, кабінет дефектолога. Педагогічний колектив закладу активно розпочав роботу над впровадженням варіативних інноваційних програм та методик.
В колективі нашого дошкільного закладу завжди панує атмосфера довіри та підтримки

/Files/images/photo38.jpg

Результатом проектної діяльності закладу є успішний показник навчання дітей в школі, більшість випускників нашого дошкільного закладу потрапляють в розвиваючі класи шкіл. Підвищився рейтинг дошкільного навчального закладу серед батьківської громадськості в місті.

2010-2011 н.р. - Зозуля Н.Г, завідуюча ДНЗ, . приймала участь в роботі творчої групи ДОІППО по реалізації Всеукраїнської Програми дослідно-експериментальної роботи за темою: «Формування механізмів трансформації регіональної системи освіти на основі принципів випереджаючої освіти для сталого розвитку на термін 2009-2015 р.р.» Завідуюча Зозуля Н.Г та вихователь-методист Лазаренко А.А. приймали участь у розробці проекту «Ранній інтелектуальний та творчий розвиток дитини – шлях до сталого розвитку», який отримав перемогу в конкурсах проектів, оголошених Міжнародним фондом «Відродження» й Всеукраїнським фондом підтримки проектів та програм розвитку місцевого самоврядування й гранти в сумі 60 та 200 тисяч гривень. Зозуля Н.Г. виступала з презентацією проекту на міському та обласному рівнях. За результатами проектної діяльності в закладі створені центри активності дитини: інформаційно-розвиваючий. комп'ютерно-ігровий, пошуково-дослідницький, етнографічний.

У 2011 році за ініціативи губернатора Дніпропетровської області, Олександра Вілкула, було виділено на ремонт дошкільного закладу більше 650 тис грн. з державного та місцевого бюджетів. За рахунок цих коштів здійснена заміна вікон на пластикові (80% від загальної площі вікон), відремонтовано фасад будинку, ремонт східних кліток та музичної зали, проведений капітальний ремонт покрівлі, а також значно поліпшено матеріально-технічну базу центрів активності дитини: інформаційно-розвиваючого, комп’ютерно-ігрового, етнографічного, еколого - дослідницького . Оснащено 15 комп’ютерами комп’ютерно-ігровий центр, дослідницько-пошуковий, етнографічний, музичну залу; прид-бано домашній кінотеатр, музичний центр, цифрову відеокамеру, інтерактивну дошку, нові сучасні меблі, енциклопедичні та дидак-тичні матеріали, стенди тощо. Здійснено повну заміну тюлі у всіх приміщеннях, придбано гарну тюль сучасних зразків з легких, прозорих тканин, колір яких добирали за принципом тональної одно кольоровості або контрастності з кольором стін.
У рамках реалізації регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» губернатор Олександр Вілкул у березні місяці 2012 року відкрив після капітального ремонту наш дошкільний заклад.


Досягнення минулих років

Дошкільний навчальний заклад приймав участь у всеукраїнському конкурсі з економічного виховання. Лялька «Марганчанка», виготовлена руками вихователів з бросового матеріалу Марганецької стрічкової фабрики зайняла I місце на обласному рівні та II місце у всеукраїнському конкурсі творчих здобутків педагогів. Тоді за проханням німецької делегації був виготовлений дублікат ляльки.

/Files/images/photo34.jpg
 • Дошкільний навчальний заклад неодноразово отримував призові місця.конкурсах на кращий стан фізкультурно-оздоровчої роботи,(2005р, 2010р, 2014р).
 • Спеціаліст з фізичного виховання Букова О.П. приймала участь у Всеукраїнському конкурсі кращих педагогічних надбань,, де отримала 2 місце за досвід роботи з фізичного виховання на основі сезонного розподілу практичного матеріалу різних форм фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку.
 • Вихователі Гусєва Р.М. та Кочина Т.О. приймали активну участь в конкурсах „Вихователь-року” (2003р. та 2006р.), в яких зайняли призові місця.
 • Педагогічний колектив закладу приймає активну участь у суспільному житті, професійних конкурсах. Зайняли 2 місце в конкурсі самодіяльності працівників освіти, організованим профспілковим комітетом міського управління освіти (2007р).
 • Педагоги закладу постійно займаються творчими розробками, психолог Кочина Т.О. приймала участь у Всеукраїнській психолого-педагогічній Інтернет - конференції./2006р./.
 • 2009-2012р.р. - завідуюча дошкільним навчальним закладом Зозуля Н.Г. та вихователь-методист Лазаренко А.А. - в складі творчої групи Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, приймали участь у проектній діяльності, розробці планування за Базовою програмою. Завідуюча Зозуля Н.Г. приймає участь у Всеукраїнському проекті «Освіта для сталого розвитку».
 • За результатами участі у обласній виставці „Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2008” дошкільний заклад нагороджено грамотою головного управління освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації. А в 2011році - відзначений за інноваційність.
 • СУЧАСНІ ДОСЯГНЕННЯ
  2013р.-узагальнення ППД вихователем ДНЗ Зозулею О.О. на тему "Розвитоктворчих здібностей дошкільників в образотворчій діяльності" та музичним керівником Комлевою В.В. на тему "Розвиток музично-театральної діяльності дошкільників"
  2013 рік - участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі "Творчий учитель - обдарований учень".Завідуюча Зозуля Н.Г. отримала сертифікат в номінації ""Навчально-виховні проекти навчального закладу"
  2015р. - завідуюча ДНЗ Зозуля Н.Г. узагальнила ППД на теми: "Створення інноваційного простору дошкільного навчального закладу як умова випереджаючої освіти для сталого розвитку", "Впровадження інформаційно-комунікативних технологій в сучасному дошкільному закладі", які були представлені на VІІ Міжнародному фо-румі "Інноватика в сучасній освіті".

  Досягнення наших вихованців

  Педагоги дошкільного закладу створюють необхідні умови для виявлення та розвитку обдарованих дітей на основі диференційо-ваного підходу до навчання та виховання, залучають вихованців до участі в тих видах діяльності, до яких дитина має нахили та здібності. За результатами діагностичного обстеження та вибіркового туру в дошкільному закладі відбираються учасниці для місцевого конкурсу дитячої творчості «Міс Аліса», для участі в номінації « кращий викона-вець пісні», «театрально-акторських здібностей». Здібні діти приймають участь у спортивних змаганнях між садочками, у виставці дитячих малюнків, конкурсах дитячої творчості.
 • Результати діагностичних обстежень дали поштовх для створення на базі дошкільного закладу гуртків:: музично-театрального та хореографічного гуртка – керівник Комлева В.В., шахового гуртка – керівник Лазаренко А.А., секції спортивної гімнастики для дівчаток – керівником якої є спеціаліст міської дитячої спортивної школи.
 • Спортивно обдаровані діти старшого дошкільного віку відвідують дитячу та юнацьку спортивну школу додатково в II половину дня за власним бажанням та дозволом батьків. Їхня кількість складає 15% від загальної кількості старших дошкільників. Наступність простежується в залученні старших вихованців до участі в хореографічних та вокаль-них ансамблях міста, спортивних секціях: дзюдо, спортивної гімнастики тощо.
 • Щорічно талановиті діти дитсадка займають призові місця у міських конкурсах дитячої творчості: "Міс Аліса" , "Міс україночка".
 • Наша талановиті випускники продовжують приймати участь в різних позашкільних центрах, секціях та гуртках.
- Віка Каракуцева, Влада Пазюк – солістки зразкового вокально-хореографічного ансамблю «Веселі нотки»;
- Діма Степанов – актор дитячого народного театру при Палаці Гірників;
- Пенькова Аліна - переможець міських та обласних конкурсів зі спортивної гімнастики
- Шкуро Віталій – переможець міських та обласних конкурсів із дзюдо.
Кiлькiсть переглядiв: 432

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.