Історія нашого

Закладу дошкільної освіти


Комунальний заклад дошкільної освіти ( ясла-садок) комбінованого типу №10 «Оленка» Марганецької міської ради" заснований у 1977 році.

Розташований він в затишному куточку нашого міста за адресою: м. Марганець, вул. Осипенко 13-А , приваблює всіх своєю чарівністю, величними ялинами та стрункими берізками.
До 1999 року дошкільний заклад знаходився у відомстві Марганецького гірничо-збагачувального комбінату. Проектна потужність закладу – 12 вікових груп без стаціонарних спалень.
/Files/images/photo36.jpg
Відкривала дошкільний заклад завідуюча Тамарина Людмила Дмитрівна.
В наступному керівниками працювали: з 1980 року - Дроздецька Антоніна Михайлівна , з 1985 року - Танчик Наталля Віталіївна.

З 1988 року заклад очолює завідуюча Зозуля Н.Г., яка розпочала реконструкцію закладу (1990-1995 р.р.). Створено стаціонарні спальні, скорочено 5 вікових груп, внаслідок чого проектна потужність дошкільного закладу становить 7 вікових груп.
За цей період в дошкільному навчальному закладі успішно проведено два обласних семінари та два семінари для керівників дошкільних закладів, шкіл міста, на які запрошувалися представники громадськості, викладачі нікопольського педагогічного училища.

/Files/images/photo32.jpg

З 2001 по 2006 роки дошкільний навчальний заклад працював в умовах місцевого експерименту по спеціалізації навчальної діяльності, як заклад раннього розвитку інтелектуальних та творчих здібностей дитини, логічним завершенням якого було: - створення програм з логіко-математичного, мовленнєвого, фізичного розвитку дошкільників; - створення передових педагогічних досвідів роботи, які першими потрапили в «Скарбничку Дніпропетровщини»; - «Оптимізація освітньо-виховного процесу на основі введення нових педагогічних технологій та спеціалізації навчальної діяльності» завідуючої ДНЗ Зозулі Н.Г.; -«Методи і прийоми по зацікавленню дітей читанням на заняттях з грамоти з використанням кубиків М.Зайцева» спеціаліста з грамоти Винокурової І.О.; - «Народна колиска здоров’я» спеціаліста з фізичного виховання Букової О.П. - «Логіко-математичний розвиток дошкільників» спеціаліста з математики Ревенок О.В. , а також досвід на тему "Формування діалогомонологічної компетенції та мовленнєвої творчості дошкільників" вихователя - методиста Лазаренко А.А.

З 2006 року дошкільний навчальний заклад працює за проектом «Використання продуктивних педагогічних технологій навчання та виховання з метою розвитку інноваційного потенціалу особистості». З цього ж року в штатний розпис ДНЗ введено спеціалістів: психолога, дефектолога, інструктора з фізичного виховання. Створено інформаційно-розвиваючий, психолого-діагностичний, фізкультурно-хореографічний, музично-театральний центри, кабінет дефектолога. Педагогічний колектив закладу активно розпочав роботу над впровадженням варіативних інноваційних програм та методик.
В колективі нашого дошкільного закладу завжди панує атмосфера довіри та підтримки

/Files/images/photo38.jpg

Результатом проектної діяльності закладу є успішний показник навчання дітей в школі, більшість випускників нашого дошкільного закладу потрапляють в розвиваючі класи шкіл. Підвищився рейтинг дошкільного навчального закладу серед батьківської громадськості в місті.

2010-2011 н.р. - Зозуля Н.Г, завідуюча ДНЗ, . приймала участь в роботі творчої групи ДОІППО по реалізації Всеукраїнської Програми дослідно-експериментальної роботи за темою: «Формування механізмів трансформації регіональної системи освіти на основі принципів випереджаючої освіти для сталого розвитку на термін 2009-2015 р.р.» Завідуюча Зозуля Н.Г та вихователь-методист Лазаренко А.А. приймали участь у розробці проекту «Ранній інтелектуальний та творчий розвиток дитини – шлях до сталого розвитку», який отримав перемогу в конкурсах проектів, оголошених Міжнародним фондом «Відродження» й Всеукраїнським фондом підтримки проектів та програм розвитку місцевого самоврядування й гранти в сумі 60 та 200 тисяч гривень. Зозуля Н.Г. виступала з презентацією проекту на міському та обласному рівнях. За результатами проектної діяльності в закладі створені центри активності дитини: інформаційно-розвиваючий. комп'ютерно-ігровий, пошуково-дослідницький, етнографічний.

У 2011 році за ініціативи губернатора Дніпропетровської області, Олександра Вілкула, було виділено на ремонт дошкільного закладу більше 650 тис грн. з державного та місцевого бюджетів. За рахунок цих коштів здійснена заміна вікон на пластикові (80% від загальної площі вікон), відремонтовано фасад будинку, ремонт східних кліток та музичної зали, проведений капітальний ремонт покрівлі, а також значно поліпшено матеріально-технічну базу центрів активності дитини: інформаційно-розвиваючого, комп’ютерно-ігрового, етнографічного, еколого - дослідницького . Оснащено 15 комп’ютерами комп’ютерно-ігровий центр, дослідницько-пошуковий, етнографічний, музичну залу; прид-бано домашній кінотеатр, музичний центр, цифрову відеокамеру, інтерактивну дошку, нові сучасні меблі, енциклопедичні та дидак-тичні матеріали, стенди тощо. Здійснено повну заміну тюлі у всіх приміщеннях, придбано гарну тюль сучасних зразків з легких, прозорих тканин, колір яких добирали за принципом тональної одно кольоровості або контрастності з кольором стін.
У рамках реалізації регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» губернатор Олександр Вілкул у березні місяці 2012 року відкрив після капітального ремонту наш дошкільний заклад.


Досягнення минулих років

Дошкільний навчальний заклад приймав участь у всеукраїнському конкурсі з економічного виховання. Лялька «Марганчанка», виготовлена руками вихователів з бросового матеріалу Марганецької стрічкової фабрики зайняла I місце на обласному рівні та II місце у всеукраїнському конкурсі творчих здобутків педагогів. Тоді за проханням німецької делегації був виготовлений дублікат ляльки.

/Files/images/photo34.jpg
 • Дошкільний навчальний заклад неодноразово отримував призові місця.конкурсах на кращий стан фізкультурно-оздоровчої роботи,(2005р, 2010р, 2014р).
 • Спеціаліст з фізичного виховання Букова О.П. приймала участь у Всеукраїнському конкурсі кращих педагогічних надбань,, де отримала 2 місце за досвід роботи з фізичного виховання на основі сезонного розподілу практичного матеріалу різних форм фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку.
 • Вихователі Гусєва Р.М. та Кочина Т.О. приймали активну участь в конкурсах „Вихователь-року” (2003р. та 2006р.), в яких зайняли призові місця.
 • Педагогічний колектив закладу приймає активну участь у суспільному житті, професійних конкурсах. Зайняли 2 місце в конкурсі самодіяльності працівників освіти, організованим профспілковим комітетом міського управління освіти (2007р).
 • Педагоги закладу постійно займаються творчими розробками, психолог Кочина Т.О. приймала участь у Всеукраїнській психолого-педагогічній Інтернет - конференції./2006р./.
 • 2009-2012р.р. - завідуюча дошкільним навчальним закладом Зозуля Н.Г. та вихователь-методист Лазаренко А.А. - в складі творчої групи Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, приймали участь у проектній діяльності, розробці планування за Базовою програмою. Завідуюча Зозуля Н.Г. приймає участь у Всеукраїнському проекті «Освіта для сталого розвитку».
 • За результатами участі у обласній виставці „Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2008” дошкільний заклад нагороджено грамотою головного управління освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації. А в 2011році - відзначений за інноваційність.
 • СУЧАСНІ ДОСЯГНЕННЯ
  2013р.-узагальнення ППД вихователем ДНЗ Зозулею О.О. на тему "Розвитоктворчих здібностей дошкільників в образотворчій діяльності" та музичним керівником Комлевою В.В. на тему "Розвиток музично-театральної діяльності дошкільників"
  2013 рік - участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі "Творчий учитель - обдарований учень".Завідуюча Зозуля Н.Г. отримала сертифікат в номінації ""Навчально-виховні проекти навчального закладу"
  2015р. - завідуюча ДНЗ Зозуля Н.Г. узагальнила ППД на теми: "Створення інноваційного простору дошкільного навчального закладу як умова випереджаючої освіти для сталого розвитку", "Впровадження інформаційно-комунікативних технологій в сучасному дошкільному закладі", які були представлені на VІІ Міжнародному фо-румі "Інноватика в сучасній освіті".
   2016 рік - Дипломанти обласного конкурсу-огляду стану умов та охорони праці в установах і закладах освіти Дніпропетровської області.
   2017 рік - педагогічний колектив закладу дошкільної освіти в повному складі прийняли участь у "Педагогічному прфтесті", який проводився на інтернет-порталі рейтингу освітніх закладів України та склали його на відмінно, за що кожному особисто видано сертифікат про участь та медаль І-го ступеня за професійну активність педагогічного колективу.
   2018 рік - завідувач Зозуля Н.Г. нагороджена Дипломом першого ступеня КЗВО ДАНО ДОР від 06.12.2018 року за участь в обласному конкурсі творчих проєктів закладів середньої та дошкільної освіти "Ініціативи для стійкого розвитку громади".
   В цьому ж році завідувач ДНЗ Зозуля Н.Г. стала переможцем міського конкурсу "ЛЮДИНА РОКУ" в номінаціїї "Працівник освіти".
   2019 рік - завідувач Зозуля Н.Г. нагороджена Димпломом другого ступеня КЗВО ДАНО ДОР за перемогу у Фестивалі педагогічних інновцій "EDU_FEST-2019", на якому була представлена модель організації інноваційного освітнього простору "Інноваційний освітній простір як умова випереджаючої освіти для сталого розвитку", "Опис моделі освітнього простору закладу дошкільної освіти".
   2019 рік став багатим на перемоги для нашого дошкільного закладу. Сестра медична старша ДНЗ Смірнова А.О. нагороджена Дипломом першого ступеня видавнийства MCFR журналу "Медична сестра дошкільного закладу" за підтримки МОН та ВГО "Ассоціація працівників дошкільної освіти" за участь у конкурсі "Медсестра -я, креатив - моє друге ім'я".
   В 2019 році розпочато реалізацію проєкту "Театр для всіх" в рамках конкурсу проєктів місцевого розвитку "Громадський бюджет" та отриммання гранту в сумі 150 тисяч гривень.
   Театр ляльок - мистецтво синтетичне, яке розвиває дитину всебічно. Проєктом передбачено використання різних видів театру ляльок, від демонстрації вистав з ляльками над ширмою, до переодягання у ляльки акторів (довлі популярний вид костюмних вистав), що розширює можливості залучення як дітей так і дорослих до участі у підготовці вистав. В рамках проєкту "Театр для всіх" ми очікуємо, що театр забезпечить можливість всім бажаючим реалізувати свої творчі можливості.
   В реалізації проєкту буде забезпечено:
   - базу для проведення ефективних та змістовних заходів з дітьми та батьками;
   - вільний театральний простір, в якому всі бажаючі будуть розвивати свої творчі здібності;
   - підвищення рівня зацікавленості учасників театр-студії та глядачів театральним мистецтвом.
   2019 рік - сестра медична старша ДНЗ Смірнова А.О. здійснила успішне впровадження в закладі дошкільної освіти HACCP, СУБХП - системи управління безпечністю харчових продуктів на основі концепції HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points). Постійно підвищує свій професійний рівень в даному питанні за допомогою різноманітних форм навчання: учасник бізнес форуму HACCP IN UKRAINE за ініціативи Громадської спілки асоціації з інтеграції HACCP та разом з завідувачем ДНЗ Зозулею Н.Г. закінчили курс "Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач", наданий за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometerheus.
   2020 рік- участь у Фестивалі педагогічних інновацій "EDU_FEST-2020" з досвідом роботи еколого-дослідницького та етнографічного центрів.
   У жовтні 2020 року проєкт "Театр для всіх" реалізован в матеріально-технічному забезпеченні: придбано сучасну акустичну та музичну апаратуру, мебліі в гримерну кімнату, дитячі стільці в музичну залу, нові ляльки, грим, оновлено декорації. Тож тепер маємо сприятливі умови для розвитку та діяльності нашого театрального гуртка "Світлячки".
   До Дня дошкілля відбулася презентація проєкту "Театр для всіх" з прем'єрою спектаклю "Х-фактор у лісі". Діти, батьки, представники виконавчого комітету Марганецької ради, гості свята мали змогу побачити та оцінити результати проєкту "Театр для всіх".
   Не встигли реалізувати проєкт "Театр для всіх", як завідувач ДНЗ Зозуля Н.Г. підготувала новий проєкт "Еко-спортивний майданчик - сучасна зона спортивного дозвілля" до участі у конкурсі проєктів місцевого розвитку "Громадський бюджет" на загальний бюджет 166667.00 грн. Проєкт знайшов велику підтримку в голосуванні (щиро вдячні всім, хто долучився до голосування за проєкт) і був включений в реалізацію.
   Далі буде....

  Досягнення наших вихованців

  Педагоги дошкільного закладу створюють необхідні умови для виявлення та розвитку обдарованих дітей на основі диференційо-ваного підходу до навчання та виховання, залучають вихованців до участі в тих видах діяльності, до яких дитина має нахили та здібності. За результатами діагностичного обстеження та вибіркового туру в дошкільному закладі відбираються учасниці для місцевого конкурсу дитячої творчості «Міс Аліса», для участі в номінації « кращий викона-вець пісні», «театрально-акторських здібностей». Здібні діти приймають участь у спортивних змаганнях між садочками, у виставці дитячих малюнків, конкурсах дитячої творчості.
 • Результати діагностичних обстежень дали поштовх для створення на базі дошкільного закладу гуртків:: музично-театрального та хореографічного гуртка – керівник Комлева В.В., шахового гуртка – керівник Лазаренко А.А., секції спортивної гімнастики для дівчаток – керівником якої є спеціаліст міської дитячої спортивної школи.
 • Спортивно обдаровані діти старшого дошкільного віку відвідують дитячу та юнацьку спортивну школу додатково в II половину дня за власним бажанням та дозволом батьків. Їхня кількість складає 15% від загальної кількості старших дошкільників. Наступність простежується в залученні старших вихованців до участі в хореографічних та вокаль-них ансамблях міста, спортивних секціях: дзюдо, спортивної гімнастики тощо.
 • Щорічно талановиті діти дитсадка займають призові місця у міських конкурсах дитячої творчості: "Міс Аліса" , "Міс україночка".
 • Наша талановиті випускники продовжують приймати участь в різних позашкільних центрах, секціях та гуртках.
Кiлькiсть переглядiв: 1411

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.